Deri, Jakron ve Kauçuk Etikletler

GERÇEK DERİ ETİKET:

Hakiki deri üzerine, baskı teknikleri ile sıcak pres, lazer, kabartma vb. teknikler kullanılarak hazırlanan etiketlerdir. Farklı renk seçenekleri olabilmektedir. Genellikle kot ve mont üretici firmaların tercihidir.  

 

SUNİ DERİ ETİKET:

Gerçek deri yerine yapay olarak oluşturulan deri kumaştır. Bu kumaş gerçek deriye göre daha ucuz ve işlenmesi daha kolay bir malzemedir. Suni deri kumaş için çeşitli renk varyasyonları mevcuttur. İstenilen desen suni deri kumaş üzerine lazer, baskı, kabartma gibi teknikler ile uygulanabilmektedir. 

 

YAKMA DERİ ETİKET:

Deri üzerinde istenen desenin lazer ışınları ile kazınarak ortaya çıkarılan etiket türüdür. Lazer ışınları sayesinde istenilen her türlü desen deri yüzeyine aktarılabilmektedir.    

 

KAUÇUK ETİKET:

Kaliteli ve sağlam bir etiket türü olan kauçuk etiketler, mont, ayakkabı, çanta gibi ürünlerde oldukça yaygın kullanılır. Yumuşak ve pürüzsüz bir yapıları vardır ve her türlü hava şartlarına uygundur. Kauçuk etiket, özellikle renkli yapısı ve uzun ömürlü olması ile markaların kalıcılığı açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle sektörde birçok marka kauçuk etiket kullanır.