Dokuma Etiket

ATKI SATEN:

En yaygın dokuma etiket türü atkı saten etikettir. Atkı saten ince detayları dokuyabilen kalitedir. Atkı saten etiketler sıcak bıçak, ultrasonik veya lazer ile kesilir, bu işlem iplikleri birbirine yapıştırır ve uçlardaki saçaklanmayı önler.

SATEN:

Saten dokuma etiketler; yumuşak, parlak ve eskitme görünüme sahiptir. Saten polyester iplik etiketin zeminini örerken, metni ve tasarımı örmek için atkı saten iplik kullanılır. Saten etiketler; Küçük detayları ve harfleri, atkı saten gibi detayları iyi belirli olacak şekilde dokuyamaz. Saten dokuma etiketlerde sadece beyaz, siyah ve çok açık tondaki zeminler mümkündür. Logo ve yazı için kullanılan iplikler atkı saten ile aynıdır. Saten etiketler en fazla 8 renkten oluşur. Saten etiketler sıcak bıçak, ultrasonik veya lazer ile kesilir.

TAFTA:

Tafta en ekonomik etikettir, fiyatı atkı saten ve saten etiketten daha ucuzdur. Eğer çanta, şapka, atkı vb. ürünler için güzel ve uygun fiyata etiket arıyorsanız tafta dokuma etiketler idealdir. Deseninizdeki küçük detaylar için çok iyi değil ancak; küçük harfleri net dokuyabilir. Tafta polyester iplikler zeminde kullanılırken, atkı saten polyester deseni dokunur. Her ne kadar tafta polyesterin satene göre daha fazla zemin renk seçeneği olsa da seçenekler atkı satenden azdır. Ancak tafta daha hızlı kuruduğu için mayo veya havlu üretimlerinde doğru tercihtir. Tafta dokuma etiketlerde desen ve yazı için seçim yapabileceğiniz çok sayıda renk mevcut. Zemin renkleri sınırlıdır. Tafta etiketler sıcak bıçak, ultrasonik veya lazer ile kesilir.

ŞERİT:

Şerit halinde logo, marka ve ürün bilgisi, slogan yazımı yada farklı tasarımlar ile dilediğiniz uzunlukta üretimi mümkündür. Dolayısıyla hem tekstil hem de promosyon sektörleri için vazgeçilmez öneme ve niteliğe sahiptir.

ARMA:

Kaliteli ve hassas tasarımlarda dokuma arma tercih edilir. Nakış armalara göre tasarımlar daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Okul arması, güvenlik armaları, gömlek armaları vb. gibi birçok yerde kullanılır. Lazer ile istenilen şekilde; yuvarlak, kare, elips yada özel şekil kesim yapılabilir. İsteğe göre arkasında tela, cırt bant, kendinden yapışkanlı bant yada ısı transferi ile yapışan sıcak bant kullanılabilir; kenarlarına piko çekilebilir.

YÜKSEK DİŞLİ:

Genellikle detaylı logolarda ve küçük yazılarda yapılan bir üretim şeklidir. Etiketin cm²’deki çözgü ve atkı sıklığının artırılması ile elde edilir.